[ad_1]

ردپای سنگ

دانشمندان ردپای دایناسورهای زیادی را در ساحلی در خلیج بندریکس در حوالی شهر باری در جنوب ولز پیدا کرده اند. لیلی وایلدر چهار ساله اکنون تأثیرگذارترین یافته را در آنجا پیدا کرده است: هنگام راه رفتن با پدر و مادرش ، او در یکی از ردپاهای دایناسور بریتانیا که در بین بلوک های سنگی نزدیک آب حفظ شده بود ، روبرو شد.

طول این ردپا حدود ده سانتی متر است و از یک دایناسور می آید که باید ارتفاع آن تقریباً 75 سانتی متر و طول آن 2.5 متر باشد. کارشناسان توضیح می دهند که او احتمالاً روی پاهای عقب خود راه می رفته و حیوانات کوچکتر و حشرات را می گیرد. از موزه ملی کاردیفجایی که باید اثر انگشت در آینده ذخیره شود.

محققان نمی دانند که کدام دایناسور حدود 220 میلیون سال پیش در اینجا جاودانه شد. چاپ های مشابه از ایالات متحده از جنس است سلولیز مقرر شده؛ وقوع آنها هنوز در انگلیس ثابت نشده است. از آنجا که دایناسورها برای اولین بار در حدود 230 میلیون سال پیش روی زمین ظاهر شدند ، این قطعاً یک نماینده اولیه است. دانشمندان امیدوارند که این ردپا در مورد آناتومی اولین دایناسورها و نحوه حرکت آنها اطلاعات بیشتری در اختیار آنها قرار دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *