[ad_1]

در بریتانیا در حال حاضر توسعه در حال انجام استکه احتمالاً با تاخیر چند ماهه در آلمان ظاهر می شود. نسبت فزاینده ای از مرگ و میر Covid-19 دو بار واکسینه شده است. آنچه در نگاه اول نشان می دهد مشکلی در واکسیناسیون وجود دارد احتمالاً یک اثر آماری است که عمدتاً به دو عامل شناخته شده مربوط می شود: محافظت ناقص از واکسن ها از یک سو و افزایش سطح واکسیناسیون از سوی دیگر.

پس از آزمایشات بالینی قبلاً مشخص بود که واکسیناسیون به طور کامل از عفونت محافظت نمی کند. به عنوان مثال ، واکسن Biontech Comirnaty در مقایسه با گروه کنترل 95 درصد تعداد عفونت ها را کاهش داد. عالی است ، اما عالی نیست. در همان زمان ، واکسیناسیون به طور کامل از بیماری های جدی و مرگ و میر جلوگیری کرد. اما در حقیقت این فقط تا حدی درست است ، زیرا مطالعات انجام شده فقط گروه های آسیب پذیر را به طور ناقص ثبت کرده است.

افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف مانند بیماران سرطانی یا پیوند اعضا و همچنین افراد مسن معمولاً خطر ابتلا به Covid-19 و مرگ افزایش می یابد. و نشانه های بسیاری وجود دارد که نشان می دهد واکسیناسیون در این گروه ها از بیماری جدی و مرگ محافظت نمی کند ، همانطور که داده های مطالعات روی افراد سالم نشان داده است. افراد کاملا واکسینه شده نیز در معرض خطر می میرند ، هرچند کمتر از واکسیناسیون است. گزینه دلتا نیز ممکن است این سهم را برای ارزیابی این اثر افزایش دهد ، اما در حال حاضر داده ها کم است.

مرگ و میر در حال سقوط است – اما نه به صفر

در مقابل ، به احتمال زیاد جوانان مبتلا به سیستم ایمنی سالم در اثر عفونت Sars-CoV-2 نمی میرند. با این حال ، خطر به طور چشمگیری در گروه های خطر افزایش می یابد ، که بیهوده نیستند ، گروه های خطر برگرفته از این بررسی است – برای افراد 25 ساله در بخشی از هزار ، برای افراد 85 ساله 15 درصد است. ارقام دقیق متناقض هستند ، واقعیتهای اصلی اینگونه نیستند: خطر با افزایش سن تقریباً نمایی افزایش می یابد. در نتیجه ، فعالیتهای واکسیناسیون در بسیاری از کشورها ابتدا بر روی این گروههای آسیب پذیر متمرکز بود.

به دلیل اختلافات فاحش در مرگ و میر بین افراد جوان ، سالم و در معرض خطر محافظت ناقص حاصل از واکسیناسیون تأثیر عمده ای دارد. اگر قرار است واکسیناسیون به جای 100٪ مرگ و میر در افراد 85 ساله را با 95 درصد فرضی کاهش دهد ، همانطور که در مطالعات انجام شده است ، خطر مرگ و میر آنها بیش از 50 برابر بیشتر از افراد 25 ساله واکسینه نشده است. در بالا. در عین حال ، واکسیناسیون همچنین محافظت کمتری در برابر عفونت برای آنها فراهم می کند که انتظار می رود بر اساس داده های یک مطالعه بر روی افراد سالم باشد.

این به یک نتیجه ظاهرا متناقض منجر می شود: هرچه فعالیت واکسیناسیون بیشتر پیشرفت کند ، درصد بالقوه کسانی که به طور کامل در بین مرگ تاج واکسینه شده اند ، بیشتر است. اکثر افراد پرخطر قبلاً واکسینه شده اند ، اما تا حدی آلوده می شوند و برخی نیز در اثر آن می میرند. از طرف دیگر ، بقیه افراد واکسینه نشده نیز عمدتاً نسبتاً جوان هستند و به همین ترتیب خطر مرگ کم دارند. حتی اگر افراد واکسینه نشده اکثر مبتلایان را تشکیل دهند ، سهم آنها در مرگ نسبتاً محدود باقی می ماند – و با واکسیناسیون بیشتر این جمعیت همچنان رو به کاهش است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *