[ad_1]

نهنگ های راست آتلانتیک که حدود سال 1980 متولد شده اند ، به طور متوسط ​​یک متر دیگر از همتایان امروز خود فاصله داشتند. جوشوا استوارت از سازمان ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) و همکارانش در این مجله گزارش دادند که این امر منجر به بررسی عکس های هوایی شد. “زیست شناسی مدرن”. این تیم پیشنهاد می دهد که نهنگ راست این گونه ، نهنگ راست آتلانتیک شمالی است (Eubalaena glacialis) آنها نمی توانند به طور کامل رشد کنند زیرا همچنان درگیر خطوط و شبکه ها می شوند.

معروف است که ماهی ها در صورت صید شدید نمونه های بزرگ یا عادی ، اندازه بدن خود را کاهش می دهند ، یعنی آنها دیگر نمی توانند به اندازه گونه های کوچکتر خود تولید مثل کنند. با این حال ، محققان هنوز چنین تغییری را در پستانداران دریایی ثبت نکرده اند. با این حال ، عکس های هوایی و اندازه گیری های دهه 1980 نشان می دهد که نهنگ های راست راست امروز در اقیانوس اطلس شمالی ، به طور متوسط ​​حدود ده درصد در طول دهه ها کوتاه شده اند. مشاهدات نشان می دهد که پستانداران بارها مجروح شده و یا در وسایل ماهیگیری گرفتار شده اند. این هزینه انرژی حیوانات است که در غیر این صورت آنها برای رشد یا تولید مثل خود سرمایه گذاری می کنند. علاوه بر این ، نهنگ های کوچکتر احتمالاً ذخیره انرژی کمتری دارند و بنابراین مقاومت کمتری دارند.

چنین عوامل استرس زا تعداد نهنگ های مناسب را به میزان قابل توجهی از بین برده است. طبق IUCN ، جمعیت کیپ آتلانتیک شمالی به شدت در معرض خطر است. نهنگ ها هنگام برخورد با کشتی ها و همچنین گرفتار شدن در تورهای ماهیگیری می میرند. در حال حاضر 200 تا 250 نمونه باروری از این گونه نهنگ راست وجود دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *