[ad_1]

گونه های جانوری و گیاهی مهاجم سالانه 3.6 تریلیون دلار برای آفریقا هزینه دارد. این نتیجه اولین مطالعه جامع در مورد تأثیر اقتصادی گونه های مهاجم ساکن در است CABI کشاورزی و زیست شناسی به نظر می رسد. این مبلغ تقریباً مربوط به تولید ناخالص داخلی آلمان است. این محاسبه از تلفات محصول و هزینه های اضافی نیروی کار ناشی از آفات است که تیم تحقیقاتی مرکز کشاورزی و زیست شناسی (CABI) پس از تحقیق و مطالعه در انتشارات تعیین می کند.

آفاتی که در اصل در آفریقا متولد نشده اند از محصولات مختلف تغذیه می کنند. گیاهان کاساوا ، مرکبات و گوجه فرنگی بیشترین آسیب حشرات را دیده اند. بیشترین قیمت توسط معدنچی گوجه فرنگی به ارزش 11.45 میلیارد دلار و پس از آن گونه های پروانه ایجاد شده است Spodoptera frugiperdaکه در انگلیسی با عنوان “کرم ارتش پاییز” شناخته می شود. این ماده ذرت را تحت تأثیر قرار داده و باعث خسارت حدود 9.4 میلیارد دلاری می شود. خسارت اضافی توسط علف های هرز قابل کشت معرفی می شود: هزینه اضافی علف های هرز اضافی 3.43 تریلیون دلار است.

به طور متوسط ​​، هر کشور آفریقایی سالانه 76.32 میلیارد دلار ضرر می کند – با اختلاف زیاد بین کشورها: در حالی که جیبوتی ، گینه استوایی و گینه-بیسائو هرکدام 100 میلیون دلار ضرر می کنند ، نیجریه بیش از 1 تریلیون دلار از ضررهای محصول تأثیر می گذارد.

گونه های بیگانه مهاجم (IAS) گیاهان ، حیوانات یا قارچ هایی هستند که در زیستگاه هایی ساکن می شوند که در اصل بومی نبوده اند. آنها دارای تأثیر جهانی اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی هستند: باعث هزینه های زیادی می شوند ، مصرف آب را افزایش می دهند و گاهی خطراتی را برای سلامتی انسان و حیوانات به همراه می آورند به ویژه زنان و کودکان مسئول وجین گونه های گیاهی مهاجم هستند. تقریباً 70 درصد کودکان خانواده های کشاورزی در جنوب صحرای آفریقا مجبورند به جای رفتن به مدرسه در فصل بالا به کشیدن علف های هرز کمک کنند.

دنیس رنگی از CABI ، یک سازمان غیرانتفاعی متمرکز بر محیط زیست و کشاورزی در کشورهای در حال توسعه ، گفت که در این قاره “بیش از 80 درصد مردم در مناطق روستایی به محصولات غذایی و درآمد وابسته هستند.” تاکنون ، فقط چند مطالعه در مورد تأثیر اقتصادی IAS در قاره آفریقا وجود دارد. کمیسار کشاورزی اتحادیه آفریقا ، خانم یوسفا ساتسکو ، افزود: “مدیریت گونه های مهاجم برای دستیابی به توانایی های کامل کشاورزی و تغذیه جمعیت در حال رشد ، برای کشاورزی آفریقا ضروری است. پیش بینی می شود تا سال 2050 به دو و نیم میلیارد افزایش یابد. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *