[ad_1]

بیش از 1400 گونه گیاهی از جزایر هاوایی شناخته شده است که فقط 90 درصد از آنها فقط در آنجا رشد می کنند. اکنون این مجموعه یک گونه غنی است و یکی از نادرترین گیاهان روی زمین است: فقط یک نمونه از آن Cyanea heluensis کشف شده توسط هنک اوپنهایمر و جنیفر هیگاشینو علی رغم جستجوی شدید در گردنه های Maui Kahalava در Maui. اولین توصیف گیاه در “Phytocakes” ظاهر شدکه در سال 2010 کشف شد ، اما اکنون فقط به ثبت علمی رسیده است.

این دو زیست شناس گیاه را تحریک کرده اند تا با خمیر مخصوص ، قوی تر شود تا فرد جدیدی در باغ گیاه شناسی از طریق شاخه استخراج شود. این شکست خورد ، اما آنها همچنین می توانند از آنها بذر بگیرند Cyanea heluensis جمع آوری می شود که در نهایت گیاه دیگری از آن رشد کرد. این گروه از گونه غنی از خانواده لوبلیا است که حدود 80 گونه مختلف در جزایر هاوایی تولید کرده است. همه آنها به یک جد مشترک بازمی گردند که هشت تا ده میلیون سال پیش به زنجیره جزیره رسیده است.

Cyanea heluensis از نظر شکل برگها و گلهای سفید آنها به وضوح از اقوام آن متفاوت است. اوپنهایمر هنگامی که با دوربین شکاری در دامنه های منطقه مورد مطالعه جستجو می کرد ، از آنها مطلع شد. این گیاه در مکانی بسیار سایه و در دره ای دور از آتشفشان مائوئی رشد می کند. این گونه احتمالاً توسط پرندگانی که میوه های نارنجی آن را می خورند و در نتیجه بذرهای خود را گسترش می دهند ، گرده افشانی می کند.

با این حال ، در چند قرن گذشته بسیاری از گونه های اصلی پرندگان در امتداد زنجیره جزیره از بین رفته و یا جمعیت آنها بسیار کاهش یافته است. بنابراین ، گرده افشان گیاه تازه کشف شده نیز ممکن است وجود نداشته باشد. علاوه بر این ، حلزون ها و موش های معرفی شده میوه ها ، دانه ها و برگ ها را می خورند ، که این گونه گونه ها را بیشتر به خطر می اندازد. همچنین خطرات طبیعی مانند زمین لغزش در زمین های شیب دار وجود دارد. بنابراین ، اوپنهایمر و هیگاشینو مستقیماً آنها را در زمره گونه های در معرض خطر طبقه بندی می کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *