[ad_1]

در حین سفر به گویان در سال 2006 ، گیاه شناس Kenneth Wardak در حال قدم زدن در باند فرودگاه ملی Kayeter بود که چیزی غیر معمول در مورد دو گونه گل زرد مشاهده کرد. Xyris– چرنده ها متوجه شده اند. برخلاف گلهای معمولی این گونه ها ، آنها نارنجی رنگ بودند ، نزدیک هم قرار داشتند و ساختاری اسفنجی داشتند. ورداک می گوید: “من فقط آن را به عنوان یک تصادف رد کردم.”

اما با گذشت زمان ، او چندین بار با این پدیده عجیب روبرو شد. ورداک در حالی که ادبیات گیاه شناسی را مرور می کرد ، فهمید که واقعاً چه خبر است: کنجکاوی های نارنجی اصلاً گل نبودند. و آنها چمن نیز تولید نکرده بودند.

در عوض ، این یک نسخه قارچ است ، ارداک ، که در موزه ملی تاریخ طبیعی اسمیتسونیان کار می کند و همکارانش<" target="_blank">اخیراً توصیف شده است. اسفنج Fusarium xyrophilum آلوده یک Xyris-برای جلوگیری از گلدهی خود گیاه ، آنها را بکارید و عقیم کنید. سپس آدم ربایی F. xyrophilum گیاه برای تولید گلهای شبه کاملاً از بافت قارچ ساخته شده است. از این طریق باعث گرده افشان ها می شود که اسپورهای خود را به جای گرده از گلهای گیاه پخش کنند. تا آنجا که می دانیم ، این اولین کشف مستند در نوع خود است.

“این تنها نمونه شناخته شده ای است که در آن گل جعلی کاملاً از قارچ تشکیل شده است”
(کری اودانل ، میکروب شناس)

قارچ های دیگر برگ می سازند ، اما گل های شبه نیست

شیفته این مورد ، دانشمندان اکنون در فکر این هستند که چگونه این قارچ برای فریب بسیار خوب تکامل یافته است. کری اودانل ، میکروبیولوژیست دفتر تحقیقات کشاورزی وزارت کشاورزی ایالات متحده و یکی از نویسندگان مطالعه گل شبه فعلی ، گفت: “این تنها نمونه شناخته شده روی زمین است که گل جعلی منحصراً از قارچ تشکیل شده است.” در مجله “ژنتیک و زیست شناسی قارچ” منتشر شده است.

تعداد انگشت شماری از قارچ ها نیز از گل تقلید می کنند. با این حال ، آنها تا آنجا پیش نمی روند F. xyrophilum. آنها معمولاً به جای ایجاد گل ساختگی ، برگهای میزبان را اصلاح می کنند. برخی از قارچ های زنگ زده که در ایجاد آن نقش دارند Pucciniales میزبان خود را بیاورید ، به عنوان مثال ، تشکیل گل رز برگ به جای گل های اختصاصیکه روی آن قارچ فوران می کند و شبیه گلهای زرد نزدیک است. نوع دیگری از قارچ نامیده می شود واکسن مونیلین-کوریمبوزکه برگ بوته های کاج را آلوده می کند ، ساختارهایی مانند گل ایجاد نمی کند. اما افراد آلوده مرخص می شوند نور UV را منعکس می کند، بوی چای تخمیر شده منتشر می کندکه شبیه بلوبری است و شهد فراهم می کند. همه اینها می تواند حشرات را به خود جلب کند.

بنابراین ، نویسندگان کار جدید فکر کردند که آیا پشت تقلید پیچیده از F. xyrophilum حتی بیشتر در چمن چشم زرد وجود دارد. بسیاری از حشرات از طریق بو حرکت می کنند و می توانند نور ماوراrav بنفش را نیز درک کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *