[ad_1]

نویسنده اورسولا نوبر بدون شک رپرتوار بزرگی از داستان ها در مورد روابط آماده دارد. روانشناس و زوج درمانگر با استفاده از مطالعات موردی از عمل خود ، نحوه رفتار چهار نوع دلبستگی را که در زندگی روزمره نشان می دهد ، نشان می دهند. آنها براساس نظریه ها و کشفیات محققان دلبستگی جان باولبی و مری آینسورث ساخته شده اند.

در حالی که اجتناب از سختی تحمل نزدیک بودن به شریک زندگی خود را دشوار می داند ، افراد بزدل عزیز خود را آزار می دهند و برای جلب توجه او می جنگند. افراد دوسویه فقط شریک زندگی خود را دفع می کنند تا کمی بعد از او بخواهند برگردد. از طرف دیگر ، کسانی که اتصال ایمنی دارند می توانند کاملاً در اتصال باز باشند.

نوبر اصرار دارد که این رفتارها و طرز تفکر که به طور مکرر منجر به درگیری در روابط می شود ، ریشه در کودکی دارد. هرکسی که در دوران کودکی کمبود عشق ، محبت یا اعتماد به نفس والدین خود را تجربه کند ، معمولاً حتی در بزرگسالی نیز باید با مشکلات رابطه روبرو شود. یک تست ساده (خیلی خیلی کم) با علامت گذاری باید به شما کمک کند سبک دلبستگی خود را درک کنید بعد از توصیف دقیق چهار نوع ، برخی از راه حل های ممکن ارائه شده است. اما مهمتر از همه ، آنها به درک کودک درون و همچنین ترس و خواسته های او – مثلاً برای صمیمیت – می رسند و به آنها روی می آورند.

دوران کودکی همه چیز نیست

این کتاب ایده ای از پویایی منفی احتمالی روابط و منشأ آنها را ارائه می دهد. با این حال ، این استدلال نسبتاً کشنده به نظر می رسد: شکست های والدین شما را برای یک عمر آزار می دهد. تجربه شادی در روابط ، حتی پس از زوج درمانی ، یک کار بسیار دشوار است. اما کودکی همه چیز نیست. به عنوان مثال ، استاد روانشناسی ژول اسپشت از دانشگاه هومبولت در برلین تأثیر دوران کودکی را بسیار بزرگ ارزیابی می کند. حتی افرادی که زندگی سختی را شروع می کنند بعداً می توانند بزرگسالان خوشبختی شوند. و البته آنها روابط خوشی نیز دارند. به هر حال ، ما انسانها قادر به یادگیری تمام زندگی خود هستیم. پس بیایید با آن شروع کنیم!

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *