[ad_1]

هرکسی که در قرن هجدهم به تئاتر رفته باشد می تواند انتظار اجرا داشته باشد. بازیگران درام طولانی و تمرینی را نشان ندادند ، بلکه در عوض قطعات مختلف کاف را بازی کردند. کمدی را می توان یک مضحکه و سپس یک تقلید مسخره آمیز دنبال کرد. رقص ، آواز وجود داشت و علاوه بر برش چهره ، عناصر هنری نیز بسیار محبوب بودند. این نوع سرگرمی های بداهه توسط گروه های تئاتر سرگردان فراهم می شد که از شهری به شهر دیگر نقل مکان می کردند ، اما به دلیل سبک زندگی از شهرت نسبتاً بدی برخوردار بودند.

ستاره تورهای اروپا معمولاً چهره ای سرگرم کننده است: بسته به سنت ، او را دلقک ، مشت ، لپورلو یا هارکلین می نامند. در مراحل آلمانی زبان ، او را هانسورست می نامیدند. این یک شخصیت عجیب اما مهمتر از همه ، بی ادبی بود که تابو برای او وجود نداشت. هانسورست گستاخ به دیگران توهین کرد ، لباس خود را از تن درآورد و جنگید. مخترع این نقش و مشهورترین بازیگر آن یوزف آنتون استرانیکی (1726-1676) بود که منشأ او از سنت تئاتر ملی قدیمی وین بود.

علیه محبوب مورد نظر مردم کمپین بزنید

و از این چهره محبوب محبوب و ستاره تحسین شده نیروهای درحال مسافرت بود که فردریک کارولین نوبر – که به طور خلاصه معمولاً نوبرین نامیده می شد – می خواست از شر او خلاص شود. این کارگردان با گروه موسیقی خود Neuber’sche Komödiantengesellschaft ، که با همسرش یوهان نوبر در سال 1726 تاسیس کرد ، می خواست تئاتر جدیدی ایجاد کند: نگرانی او دیگر دلقک نبود ، اما درام های کلاسیک فرانسه در تئاترهای ساخته شده اجرا می شد.

برای مخاطبان ، این ایده به معنای تغییرات زیادی بود. در طول نمایش ها تماشاگران عادت داشتند به حرف زدن ، خوردن و آشامیدن بپردازند. اغلب مخاطبان در صندلی های خود نمی مانند ، بلکه در عوض به بازیگران روی صحنه می پیوندند. اما حتی برای اعضای گروه تور ، این یک نوآوری بزرگ بود. از آن لحظه به بعد ، آنها مجبور بودند اشعار را در روزهایی که بازی نمی کردند حفظ کنند.

کارولین نوبر توسط دانشمند یوهان کریستف گاتچ (1700–1766) حمایت مالی شد. گوتچد چنان علاقه مند به بازی های گروه تئاتر نوبرشن بود که حمایت خود را ارائه داد. او می خواست با ترجمه آنها از زبان فرانسه قطعات را پر كند. به زودی هر دو رویای اصلاح بزرگی در تئاتر را دیدند. اما در حال حاضر ، دو چیز هنوز از دست رفته بود: مخاطب و شاعر. زیرا شکسپیر یا ولتر آلمانی زبان دیده نمی شد.

فردریش کارولین نوبر (1697–1760)بار …

© akg-images / اتحاد تصویر (گزیده ای)

فردریک کارولین نوبر (1697–1760) پرتره نوبرین ، همانطور که نامیده می شود ، پس از یک پرتره مدرن در قرن نوزدهم ساخته شده است.

شوخی کننده از صحنه لگد می شود

بعلاوه ، به دلایل اقتصادی ، کارگردان تئاتر نمی توانست بدون هانسورست کاملاً کنار بیاید – او هنوز هم جمعیت بود. اما حداقل در صحنه او را سرزنش كرد: زیرا در یكی از مشهورترین اجراهای گروه تئاتر neuberschen ، همه چیز حول شوخی بود كه نوبرین حتی به تنهایی بازی می كرد. در نمایش شلاق با عدالت روبرو می شود و با خنده و ضرب و شتم از صحنه رانده می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *