[ad_1]

اطلاعات بیشتر

تاوتز می گوید: “بنابراین ، زنبورهای عسل اغلب به منطقه ای می رسند که به گفته شوآنزلتانز ، باید منبع غذایی وجود داشته باشد که آنها نتوانند آن را در محل پیدا کنند.” حتی قبل از عزیمت ، زنبورهای عسل که به “استخدام” معروفند ، برای این کار آماده می شوند ، ظاهراً با پیش بینی پرواز طولانی تر ، با سه تا چهار برابر عسل و سوخت کافی سوخت می گیرند. آنها فقط در صورت کسب اطلاعات اضافی در منطقه جستجو – مانند عطرهای خوشبو شده توسط کارل فون فریش – سریعتر آنچه را که به دنبال آن هستند می یابند.

غده در جوششبار …

© اینگو آرندت؛ توسط Tautz ، J.: زبان زنبورها ؛ با یک ژنرال دوستانه از Knesebeck Verlag (گزیده ای)

غده در جوشش ظاهراً پیشاهنگان برای هدایت افراد تازه جذب شده به سمت مقصد خود ، مانورهای پرواز ویژه ای نیز انجام می دهند و عوامل جذب کننده را از غده آزاد می کنند.

در این مورد ، نوشته شده توسط کارل فون فریش و توسط پسرش اتو فون فریش از موزه تاریخ طبیعی در براونشویگ نگهداری می شود سخن، گفتار اعلام کرد که برنده جایزه نوبل تازه تاجگذاری شده برای کار خود ، منتشر شده در سال 1923. »درباره› زبان زنبورهای عسل «. در آن ، او توضیح می دهد که زنبورهای خوراکی هنگامی که به منبع غذایی خوبی برسند ، غده معطر معده را فعال می کنند:

سیگنال های معطر

غده در شکم ، که پیش از این توسط برنده جایزه نوبل ذکر شده است ، توسط جانورشناسان به عنوان غده Nasan شناخته می شود که زنبورها از آن یک کوکتل کامل ترپن مانند اسید نرولیک ، جرانیول ، اسید جرانیک و سیترال ترشح می کنند. گروتر با اشاره به یک مشکل بزرگ در تحقیقات زنبورها ، می گوید: زنبورهای عسل اغلب از این غده ناسان در آزمایش های آزمایشگاهی استفاده می کنند ، اما در مورد کندو و در مجاورت آن و منبع غذایی غنی مانند . گلدهی درخت میوه یا حشرات به راحتی در یک کاسه آب قند مشاهده می شود. با این حال ، اطلاعات بسیار کمی در مورد کیلومترهای مکرری که بین میله و مقصد طی می کنند وجود دارد. به عنوان مثال ، حتی در مناطقی با منابع شهد کوچکتر که نسبتاً در یک چمنزار گل پراکنده شده اند ، انجام مشاهدات سیستماتیک دشوار بوده است.

اولی ارنست ، محقق هوهنهایم گفت: “شاید بتوانید ردپای زنبورهای عسل را با دوربین های با وضوح بالا دنبال کنید.” حتی بهتر است که حشرات را به دستگاه های کوچکی مجهز کنیم که داده های مهم پرواز را ثبت می کنند. فقط ثبت نام کنندگان این چنینی باید بسیار کوچک شوند. در اصل ، این امر ممکن است ، همانطور که مارتین ویکلسکی از م Instituteسسه رفتار حیوانات ماکس پلانک در رادولفزل و دانشگاه کنستانز و تیم او قبلاً در آزمایشات اولیه نشان داده اند. با این حال ، از چنین ابرمردهایی هنوز استفاده علمی نشده است.

در حمام

اما روش های خوب و پیشرفته با فناوری پایین همچنین سرنخ های جدیدی را در اختیار شما قرار می دهد که منابع اطلاعاتی دیگری می توانند زنبورهای عسل را به هدف خود برساند. به عنوان مثال ، محققان مشاهده كرده اند كه پیشاهنگان باتجربه گاهی با جمع كنندگانی كه به خدمت می گیرند به مقصد می رسند. تاوتس می پرسد: “آیا ممکن است زنبورهای جذب شده منطقه جستجو با اطلاعات واگن رقصنده را پیدا کنند و از آنجا پیشاهنگی ها را به مقصد برساند؟”

دلیل قابل توجه استدلال او که کارل فون فریش قبلاً مشاهده کرده است: وقتی پیشاهنگان به محل تغذیه ای که پس از رقصیدن پیدا کردند ، مانورهای پرواز شگفت انگیز زیادی را در نزدیکی هدف انجام می دهند: چیزی ، رقصنده سابق اکنون برای مدت چند دقیقه در اطراف محل تغذیه پرواز می کند ، ظاهرا بی هدف اما با صدای بلند غرش می کند. و با این حال او هدف خود را می داند. چرا یک پرواز جستجوی جدید؟ غرش بسیار بلند می تواند توضیحی بدهد. احتمالاً به این دلیل که پرواز تلاطم و گردابهای هوایی فراوانی را ایجاد می کند. آنها ، به نوبه خود ، مصرف سوخت حشرات را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند ، بنابراین باید دلیل خوبی برای چنین مانورهای گران قیمتی وجود داشته باشد: “شاید زنبور عسل در گرداب های هوای ناشی از پرواز دوش ، عوارض بویی از خود به جای بگذارد ، راه خود را به مقصد برسانند. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *