[ad_1]

نوع جدید و بالقوه مسئله دار ویروس کرونا تا حد زیادی در اروپا مورد توجه قرار نگرفته است. اعتقاد بر این است که چندین مسافر ویروس جهش یافته را از آفریقای مرکزی به اروپا آورده اند. با توجه به تجزیه و تحلیل ژنوم ویروسی ، اکنون این نوع حداقل در ده کشور مختلف گسترش یافته است.

این امر اکنون توسط تیمی از متخصصان به رهبری گیتس دوداس از مرکز جهانی تنوع زیستی گوتنبرگ در سوئد اعلام شده است. در یک مقاله تخصصی در مورد پلت فرم medrXiv. این مطالعه هنوز بررسی نشده است.

نوع با نام B.1.620 ترکیبی از جهش های شناخته شده را شامل می شود ، از جمله مواردی که قابلیت حمل را افزایش می دهند. سایر تغییرات ژنتیکی ممکن است فرار از پاسخ ایمنی را برای ویروس آسان کند.

این نوع اولین بار در آوریل در نمونه های Sars-CoV-2 از لیتوانی کشف شد. پس از آن دوداس و همکارانش نمونه هایی را از سراسر جهان برای یافتن منشأ بیماریزای جهش یافته گرفتند. مشخص شد که B.1.620 به طور ناگهانی در ماه فوریه در نمونه های اروپا ظاهر شد. هم اکنون در فرانسه ، بلژیک و سایر کشورها موجود است. مطابق با داده ها از موسسه رابرت کوچ در آلمان به مدت دو هفته در آوریل کشف شد ، اما در آخرین هفته آوریل نیست. اطلاعات جدیدتر هنوز منتشر نشده است.

محققان همچنین نوع جدید ویروس کرونا را از شش نفری که در جمهوری آفریقای مرکزی و در نزدیکی مرز کامرون زندگی می کنند ، کشف کردند. همچنین در هفت فرد آلوده در اروپا که اخیراً از کامرون بازگشته اند ، رخ داده است.

این داده ها حاکی از آن است که B.1.620 احتمالاً از آفریقای مرکزی نشأت گرفته و اخیراً چندین بار توسط مسافران به اروپا وارد شده است. نتایج همچنین نشان می دهد که این نوع در آفریقای مرکزی گسترده است ، اما در آنجا یافت نمی شود ، زیرا نمونه ویروس به ندرت در کشور آفریقایی تعیین توالی می شود. مطالعه توسط Dudas و تیم به وضوح نشان می دهد که چنین اختلافات منطقه ای در نظارت خطرناک است: آنها به پاتوژن های جهش یافته اجازه می دهند بدون مشاهده مشاهده شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *