[ad_1]

آنها در پایان عصر یخبندان پرسه می زنند Canis dirus قاره آمریکای شمالی تا زمان مرگ گرگ مانند در حدود 13000 سال پیش. تاکنون محققان در مورد رابطه دقیق “سگ وحشتناک” خصوصاً رابطه آن با آن تعجب کرده اند کانوس لوپوس، از گرگی که امروز در نیمکره شمالی پیدا شده است. اکنون گروهی از محققان به سرپرستی آنجلا پری از دانشگاه دورهام و لوران فرانتس از دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس در مونیخ ، بقایای درنده عصر یخبندان را مورد مطالعه قرار داده و دریافتند که آنها از راه دور فقط با حیواناتی که امروز زندگی می کنند ارتباط دارند. دانشمندان دارای یک ترکیب ژنتیکی از Canis dirus رمزگشایی شد ، که به “Direwolf” و یک حیوان هرالدیک از سری بازی های تاج و تخت معروف شد. پالئوژنتیک ها نتایج را در یک مجله تخصصی منتشر کردند “طبیعت”.

به دلیل خصوصیات جسمی بسیار مشابه بین Canis dirus روزگاری تصور می شد که حیواناتی که امروز زندگی می کنند بسیار با هم رابطه دارند اگرچه حداقل 10 هزار سال دامنه آنها در آمریکای شمالی با هم تداخل داشته است ، اما هنوز هیچ مدرکی در رابطه با هم نژادی با گرگ یا کایوت وجود ندارد. “در عوض ، نتایج ژنتیکی ما این را نشان می دهد.” Canis dirus و گرگهای زنده امروز پسر عموهای بسیار دور هستند “. Kiren Mitchell ، یکی از نویسندگان دانشگاه آدلاید گفت. این ارتباط با ارتباط بین انسان و شامپانزه قابل مقایسه است.

خانواده گرگ های بازی تاج و تخت حدود شش میلیون سال پیش از هم جدا شدند. “انزوای تولیدمثلی” بعدی سرانجام ، به گفته محققان ، منجر به پایان عصر یخبندان شد Canis dirus از نظر ژنتیکی برای شرایط جدید محیطی مجهز نبود و ناپدید شده است. محققان یافته های خود را از طریق تجزیه و تحلیل ژنتیکی پنج بقایای با سن حدود 13000 تا 50،000 سال به دست آوردند Canis dirus. این استخوان ها در ایالت های وایومینگ ، آیداهو ، اوهایو و تنسی ایالات متحده پیدا شد.

از تجزیه و تحلیل ژنتیکی ، پری ، فرانتس و همکارانشان نیز نتیجه گرفتند که گونه های منقرض شده در قاره آمریکا تکامل یافته اند. اجداد گرگها یا گرگها از اوراسیا می آیند. فقط بعداً آنها به آمریکای شمالی گسترش یافتند.(dpa / kas)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *