[ad_1]

CoronaVac که هنوز در اتحادیه اروپا تصویب نشده است ، محافظت م effectiveثری در برابر بیماری های علامت دار کوید 19 فراهم می کند. این نشان داده است مطالعه مرحله سوم که در The Lancet منتشر شده استکه از نظر کارآیی در حدود 10000 جوان در ترکیه آزمایش شده است. بر این اساس ، پس از دو دوز ، واکسن در دوره پیگیری حدود 40 روز پس از واکسیناسیون دوم ، از بیماری کووید 19 با علائم در 83.5٪ افراد جلوگیری کرد. تقریباً 1000 فرد واکسینه شده نیز بررسی کردند که آیا تولید آنتی بادی توسط CoronaVac ایجاد شده است یا خیر ، که در حدود نه از ده مورد تأیید شده است. مطالعات بیشتر در یک دوره طولانی تر با افراد آزمایشی قدیمی و گروه های در معرض خطر هنوز اثربخشی را تأیید نکرده اند.

این واکسن که در چین تولید شده است ، در 22 کشور با تایید اضطراری در حال استفاده است. این که چقدر خوب کار می کند ، به دلیل وضعیت داده های گیج کننده ، بحث برانگیز بود. نتایج آزمایشات اولیه در ماه فوریه نشان می دهد که CoronaVac ممکن است عفونت های علامتی را به نصف کاهش دهد. با این حال ، در اوایل ماه ژوئن موسسه بوتان برزیل و دانشگاه پزشکی سائو پائولو گزارش می دهد که واکسن در عمل بسیار مثر است. در برزیل ، حدود 80٪ از همه واکسیناسیون ها تاکنون با CoronaVac انجام شده است.

در اتحادیه اروپا ، روند تأیید CoronaVac از اوایل ماه مه در EMA در حال انجام است. این واکسن از ماه فوریه در چین تأیید شده است و WHO در اول ژوئن توصیه اولیه این واکسن را صادر می کند. برخلاف واکسنهایی که قبلاً در اروپا تأیید شده بودند ، CoronaVac مبتنی بر ویروسی غیرفعال است. این اطمینان می دهد که سیستم ایمنی بدن واکسینه شده به طور قابل توجهی بیش از پروتئین ویروسی آنتی ژن ارائه می کند. از نظر تئوری ، این امر می تواند واکسن را نسبت به سایر واکسن ها ، بدن را برای حملات علیه انواع مختلف ویروس آماده کند. این واکسن همچنین نیازهای لجستیکی کمتری را در زندگی روزمره ایجاد می کند زیرا می تواند در دو تا هشت درجه ذخیره شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *