[ad_1]

آیا به محض آلوده شدن و زنده ماندن در برابر بیماری ، در برابر ویروس کرونا محافظت می کنید؟ پاسخ به این س forال برای سیر همه گیر از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا تنها درصورتی که بخش بزرگی از مردم به مرور زمان مصونیت پیدا کنند – چه از طریق عفونت با ویروس و چه از طریق واکسیناسیون – روند عفونت می تواند ناپدید شود. حداقل در رابطه با عفونت Sars-CoV-2 ، محققان اکنون می توانند محتاطانه امیدوار باشند: طبق یک مطالعه اخیر بیشتر افراد می توانند حداقل برای مدت هشت ماه پس از بهبودی از بیماری ایمن سازی شوند.

محققان به سرپرستی جنیفر ام. دان از موسسه ایمونولوژی لا ژولا و دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو ، نمونه خون بیش از 180 بیمار مبتلا به کوید -19 را مطالعه کردند. بیشتر آنها فقط علائم خفیف داشتند و حدود هفت درصد آنها باید در بیمارستان تحت درمان قرار می گرفتند. 43 نمونه در زمانی ارسال شد که عفونت قبلاً بین شش تا هشت ماه بوده است.

تجزیه و تحلیل این تیم نشان داد که همه سلولهای ایمنی مورد مطالعه محققان هنوز هم به میزان قابل توجهی در اکثر شرکت کنندگان هشت ماه پس از عفونت وجود دارد. آنتی بادی هایی که بدن برای محافظت از خود در برابر ویروس می سازد با گذشت زمان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. با این حال ، سلول های T که سلول های آلوده را از بین می برند ، فقط اندکی کاهش نشان می دهند. سلولهای B که می توانند در صورت بدترین حالت به بدترین حالت آنتی بادی تشکیل دهند و به عنوان حافظه ایمونولوژیک عمل می کنند ، با گذشت زمان در بیشتر افراد افزایش می یابد.

در حال حاضر ، بر اساس این داده ها نمی توان اظهارات کاملاً معتبری ارائه داد. زیرا فرآیندهای منجر به ایمنی در برابر Sars-CoV-2 هنوز به خوبی درک نشده اند. محققان نوشتند ، تفسیر احتمالی نتایج این است که حدود 95 درصد از افراد آلوده به حافظه ایمنی پایدار مبتلا می شوند که حداقل از سیر شدید کووید-19 محافظت می کند. اشاره به جهت مشابه مطالعه ای که دانشمندان استرالیایی اواخر دسامبر سال 2020 در مجله Science Immunology منتشر کردند.

دن و همکارانش همچنین اظهار داشتند که چنین ایمنی در همه افراد به یک اندازه ایجاد نمی شود: اگر بدن فرد حتی در ابتدای آلودگی آنتی بادی ، سلول های T و B کمتری تولید کند ، این اختلافات هنوز ماه ها بعد وجود دارد. . فرض بر این است که ممکن است دقیقاً آن بیمارانی باشند که دوباره بیمار می شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *