[ad_1]

در انگلیس ، دوازده نفر در اثر عفونت ویروس کرونا ویروس دلتا جان خود را از دست داده اند ، حتی اگر کاملا واکسینه شده باشند. هفت نفر دیگر با وجود دوز واکسن فوت کردند. این خاموش می شود این گزارش در مورد نوع تاج بهداشت عمومی انگلستان (PHE) رخ داده است طبق تجزیه و تحلیل فعلی ، Delta صعود کرده است تا حدود دو سوم مسری تر از نوع آلفای غالب قبلی است و اغلب منجر به دوره های شدید Covid-19 می شود. بنابراین ، نسخه Sars-CoV-2 ، همچنین به عنوان B.1.617.2 شناخته می شود ، خطرناک ترین نوع تا به امروز است. مرگ کاملاً واکسینه شده با انواع دیگر اتفاق می افتد ، اما به نظر می رسد در دلتا شیوع بیشتری داشته باشد. این در جهش های مختلفی در دلتا جای می گیرد ، که نشان می دهد آنتی بادی ها از اثر کمتری برخوردار خواهند بود. با این حال ، داده ها همچنین نشان می دهند که واکسیناسیون به طور قابل توجهی باعث کاهش شیوع دلتا می شود.

CEC ایالات متحده در حال ضبط استتا به امروز ، تقریباً 550 مورد تاج مرگ در افراد واکسینه شده؛ با این حال ، از زمان آغاز اقدامات واکسیناسیون ، بیش از ده میلیون نفر به این ویروس آلوده شده اند. برای مقایسه ، طبق PHE ، تاکنون فقط بیش از 30،000 نفر به نوع دلتا آلوده شده اند. تعداد مرگ و میرها علی رغم واکسن نشان می دهد که این نوع برای افراد واکسینه شده حدود ده برابر خطرناک تر از انواع ویروسی است که تاکنون گسترده بوده است. با این حال ، بسیاری از موارد هنوز مشخص نیست. به عنوان مثال ، هنوز مشخص نیست که چند سال سن دارند یا واکسن دریافتی شما تاثیری در خطر ابتلا به دلتا دارد.

به دلیل شیوع سریع آن ، کارشناسان از این که این گزینه موج جدیدی از بیماری شدید ایجاد کند ، ترس دارند. در آلمان نیز در هفته های اخیر تعداد عفونت های دلتا افزایش یافته است. در حال حاضر ، نسخه ویروس این کار را انجام می دهد طبق موسسه رابرت کوچ ، کمتر از سه درصد ویروس ها توالی یابی می شوندبا این حال ، همانطور که داده های انگلیس نشان می دهد ، این می تواند به سرعت تغییر کند. در انگلستان ، یک روند واضح آلودگی در مدارس از طریق نوع دلتا وجود دارد: این در حال حاضر شایع ترین در بین گروه سنی ده تا 19 سال است.

احتمال بالای مرگ و میر در بین افراد واکسینه شده این نتیجه را ندارد که واکسیناسیون علیه Delta بی اثر است. برعکس ، نشانه های فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد واکسیناسیون حداقل باعث به تأخیر انداختن دلتا می شود. به عنوان مثال ، تحلیل فعلی نشان می دهدآنتی بادی های ناشی از واکسن Biontech نیز به طور م effectivelyثر Delta را خنثی می کنند. گزارش PHE همچنین به وضوح نشان می دهد که واکسیناسیون به طور کلی تا چه اندازه موثر است. نکته آخر اینکه ، افرادی که دو بار واکسینه شده اند ، تنها حدود پنج درصد از افراد آلوده به دلتا را تشکیل می دهند. واکسیناسیون به طور قابل توجهی مرگ و میر کلی را کاهش می دهد: گزینه آلفا ، که قبلاً با تعداد بسیار کمی واکسیناسیون در گردش بود ، باعث کشته شدن حدود دو درصد از افراد آلوده تایید شد. در دلتا ، که با جمعیتی بیش از 50 درصد کاملاً واکسینه شده روبرو است، طبق PHE ، مرگ و میر ده تا بیست برابر کمتر است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *