[ad_1]

به خصوص برای واکسیناسیون دوم ، هنوز واکسن های کرونر کافی وجود ندارد. یک راه حل ممکن: وجوهات AstraZeneca ، Biontech ، Moderna و دیگران را با نشاط ترکیب کنید. اما در حالی که این اتفاق قبلاً در آلمان رخ داده است ، س questionsالات اصلی در مورد این روش بی پاسخ مانده اند. به عنوان مثال ، اینکه آیا این خطرات ناشناخته را تهدید می کند یا عوارض جانبی که هنوز مشاهده نشده است. اما مهمتر از همه: آیا چنین واکسیناسیون های ترکیبی مانند روش قبلی محافظت می کنند؟

از نظر تئوری ، این ترکیب و مطابقت هیچ مشکلی نیست ، زیرا بسیاری از کارشناسان در نهایت کار مشابهی انجام می دهند. واکسن های Covid-19 را می توان به عنوان وسایل حمل و نقل بار در نظر گرفت – ممکن است وسایل نقلیه متفاوت باشند و ممکن است بار خود را به روش های مختلف کاهش دهند ، اما بار پروتئین های پروتئین یکسان است ، به عنوان مثال ، توسط كایلی كوئین از م Instituteسسه فناوری سلطنتی در ملبورن شرح داده شده است. از آنجا که بار یکسان است ، از نظر تئوری واکسن ها باید به خوبی با هم کار کنند.

شاید حتی بهتر. ترکیب واکسن ها حتی ممکن است محافظت بهتری نسبت به Covid-19 نسبت به دو بار مصرف همان دارو داشته باشد ، کارشناسان در ژانویه مشکوک شدند. بر اساس مطالعه روی موش ها. بنابراین ، انعطاف پذیری و اجازه دادن به واکسن های مختلط کم خطر است ، اما فرصتی عالی برای محافظت سریعتر از افراد بیشتر فراهم می کند. عدم قطعیت خلاف این است.

از آنجا که واکسن ها جدید هستند و ترکیب آنها به سختی مورد مطالعه قرار گرفته است ، تاکنون داده های معنی دار کمی وجود دارد. اکنون اولین انتشار با داده های اولیه از مطالعه Com-CoV نشان می دهد: افرادی که ابتدا واکسزوریا را از آکسفورد / AstraZeneca دریافت کردند و سپس دیگری عوارض جانبی بیشتری نسبت به دیگران در Piks نشان داد. این تیم نوشت: عوارض جانبی کوتاه مدت و بدون نگرانی بیشتر در مورد ایمنی بود در مجله تخصصی “The Lancet”. اثرات رژیم مخلوط بر ایمنی زایی ، یعنی. در مورد توانایی ایجاد پاسخ ایمنی هنوز مشخص نیست.

مخلوط واکسن Covid-19: به ناشناخته ناپدید می شود

چندین ماه مسئولین آزمایش کرده اند مطالعه واکسن Com-CoV گروه واکسن آکسفورد ترکیبات مختلف واکسن Covid-19 برای دوزهای واکسیناسیون اول و دوم. اکثر واکسیناسیون های تاج برای محافظت بهینه به دو بخیه در قسمت فوقانی بازو نیاز دارند. در حالی که اولین دوز واکسن سیستم ایمنی بدن را فعال می کند ، دوم – تقویت کننده – باید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کند و در نتیجه اثر را افزایش دهد.

داده های این نشریه مربوط به 830 نفر بالای 50 سال است. این گروه چهار ترکیب مختلف از واکسن اولیه و تقویت کننده را مطالعه کردند: دوز اول آکسفورد / AstraZeneca و به دنبال آن تقویت کننده با Biontech / Pfizer یا دوز دیگری از آکسفورد / AstraZeneca یا دوز اول Biontech و به دنبال آن تقویت کننده با آکسفورد / AstraZeneca یا دوز دیگر واکسن Pfizer.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *