[ad_1]

هنوز در جلوی درب Wolfeboro Food Coop تابلویی وجود دارد که روی آن نوشته شده است: “ماسک صورت مورد نیاز است”. تا همین اواخر ، علامت دیگری درست در زیر وجود داشت که فروشگاه مواد غذایی سالم در نیوهمپشایر از راهنمایی های فدرال پیروی می کند.

در 14 مه 2021 ، ارین پرکینز ، مدیر فروشگاه ، علامت دوم را حذف کرد. یک روز قبل ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) اعلام کرد افرادی که کاملاً علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند ، در اکثر شرایط دیگر نباید از ماسک استفاده کنند. پرکینز گفت: “ما انتظار چنین چیزی را نداشتیم.” “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. در واقع ، ما نمی خواهیم از مشتریان خود بپرسیم آیا واکسینه شده اند یا نه. “

در سال 2020 ، نیوهمپشایر آخرین ایالت در منطقه نیوانگلند در شمال شرقی ایالات متحده بود که برای محدود کردن شیوع Sars-CoV-2 نیاز به استفاده از ماسک در مکان های عمومی داشت. در 16 آوریل 2021 ، نیوهمپشایر اولین نمونه در منطقه بود که این قانون را لغو کرد ، به دنبال نمونه ای از چندین ایالت دیگر که محدودیت های همه گیر خود را نیز کاهش دادند.

شهرها و مشاغل در نیوهمپشایر هنوز هم می توانند قوانین خاص خود را تنظیم کنند. پرکینز حتی پس از تجدید نظر در CDC در دستورالعمل های خود در ایالات متحده ، از افراد نقابدار در مشاغل خود ناراحت کننده است. او می داند که برخی از مشتریان سیستم ایمنی بدن را ضعیف کرده اند و تحقیقات جدید نشان می دهد که افراد این گروه پس از واکسیناسیون هنوز در معرض خطر هستند. وی گفت: “بنابراین ما تصمیم گرفتیم صبر کنیم تا درک بهتری از موضوع پیدا کنیم و تا زمانی که اعداد کمی بیشتر به ما معنی دهند.” حتی اگر این به معنای برخورد هر از چند گاهی با مشتریان عصبانی باشد.

خیلی زود شل شدی؟

آن هوهن ، متخصص اپیدمیولوژیک در کالج دارتموث ، احتیاط پرکینز را درک می کند. از نظر آنها ، ایالت و ایالت ها خیلی زود تقاضای ماسک را آرام کردند. مطالعات نسبتاً واضح نشان می دهد که ماسک ها خطر ابتلا به Covid-19 و در نهایت مرگ بر اثر آن را کاهش می دهند. با این حال ، حتی امروز – تقریباً یک سال و نیم پس از شروع همه گیری – دانشمندان و متخصصان بهداشت هنوز در تلاشند تا مردم را در زمان مناسب بپوشانند. به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، از اواسط ماه فوریه به طور متوسط ​​ماسک کمتری استفاده می شود ، اگرچه در برخی جاها تعداد عفونت ها دوباره افزایش یافته است.

مونیکا گاندی ، دانش آموز بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، از جمله متخصصانی است که تأکید می کند با افزایش واکسیناسیون ، الزامات استفاده از ماسک باید تکامل یابد. وی گفت ، مقامات باید برای کاهش امیدواری و ایجاد انگیزه برای واکسیناسیون ، محدودیت ها را کاهش دهند. اما چنین تسکینی باید با احتیاط و احتیاط انجام شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *