[ad_1]

هگزاهدرون های تاس با اعداد از 1 تا 6 معمولاً به عنوان تاس استفاده می شوند ، در عوض می توانید از چهار ماده جامد افلاطونی دیگر – چهار ضلعی ، هشت ضلعی ، دوازده ساله و ایکوزاهدرون – به عنوان تاس استفاده کنید و آنها را در هر فروشگاه اسباب بازی بخرید. با استفاده از آنها می توانید اعداد را از 1 تا 4 ، تا 8 ، تا 12 و تا 20 بچرخانید.

در مورد هشت ضلعی ، دوازده ضلعی و ایکوزاهدرون ، دقیقاً مانند مکعب ، یک منطقه پس از پرتاب به سمت بالا نشان می دهد و تعداد امتیازات رسیده را نشان می دهد. متأسفانه ، این امر با استفاده از چهار ضلعی امکان پذیر نیست ، زیرا فقط یک نقطه می تواند به سمت بالا باشد. برای ادامه استفاده از چهار ضلعی برای چرخاندن تاس ، تولیدکنندگان دو روش متفاوت اما معادل را انتخاب می کنند. برخی افراد چهار گوشه را با اعداد 1 تا 4 مشخص می کنند و گوشه ای که پس از پرتاب به سمت بالا نشان داده می شود نتیجه را نشان می دهد (چهار ضلعی نارنجی).

بقیه لبه های اطراف هر صورت را با شماره های 1 تا 4 مشخص می کنند و صورت نامرئی که چهار ضلعی روی آن می افتد پس از پرتاب نتیجه می دهد (چهار ضلعی صورتی). در نقاشی ها در هر دو مورد زخم 1 است.

تاس چهار ضلعی
تاس چهار ضلعی

اما احتمال سوم وجود دارد. چهار عدد در چهار طرف چهار ضلعی وجود دارد. اگر اکنون این چهار ضلعی را بچرخانید ، نتیجه حاصل جمع اعداد در سه ضلع قابل مشاهده است. البته هنوز هم می توانید اعداد 1 ، 2 ، 3 و 4 را با این چهار ضلعی بچرخانید. کدام اعداد ، که نباید عدد صحیح یا مثبت باشند ، باید روی سطح باشند؟

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *