[ad_1]

یادداشت ویراستار: متن در 30 ژوئیه 2021 به روز شد.

پس از یک سفر هشت روزه ، واحد تحقیقاتی Nauka روسیه به ایستگاه فضایی بین المللی ISS رسید. بر اساس پخش مستقیم آژانس فضایی روسیه Roscosmos ، این ماژول در 29 ژوئیه در پاسگاه بشریت در ارتفاع حدود 400 کیلومتری فرود آمد. در 3:29 بعد از ظهر ، CEST ناسا تماس بین Science و ISS را تأیید کرد.

علم جایگزین ماژول اسکله منسوخ شده در قسمت روسی ایستگاه می شود که قبلاً در اقیانوس آرام از برق جدا شده و غرق شده بود. Nauka به عنوان یک ماژول چند منظوره ، عمدتا برای تحقیق طراحی شده است. اما همچنین فضای خواب اضافی را برای یکی دیگر از خدمه ارائه می دهد و همچنین دارای بازوی رباتیک است که در آینده به ماموریت های میدانی کمک می کند.

با این حال ، ناوکا مدت کوتاهی پس از اتصال ، مشکلاتی را ایجاد کرد: حدود ساعت 6:45 بعد از ظهر ، ماژول ناگهان نازل های کنترل خود را به شیوه ای غیرقابل کنترل روشن کرد ، در نتیجه ISS به طور مختصر همسویی مناسب خود را در مدار از دست داد. به گزارش ناسا پس از سوختن کامل سوخت Naukas ، درایوهای ISS توانستند جهت ایستگاه را دوباره تنظیم کنند.

هنوز مشخص نیست علت این خطا چیست. در حالی که فضانوردان در محل در حال جستجو برای علت و ادامه نصب این ماژول هستند ، ناسا و بوئینگ اقدامات لازم را انجام داده و پرتاب Starliner را به تعویق انداخته اند. کپسول فضانورد قرار بود روز جمعه دومین پرواز آزمایشی بدون سرنشین خود را به ایستگاه فضایی بین المللی انجام دهد ، زیرا اولین پرواز آزمایشی در سال 2019 به دلیل مشکلات فنی شکست خورد. انتظار می رود که این کپسول در 3 اوت 2021 زودتر به پرواز درآید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *