[ad_1]

قرص های سردرد و معده درد ، پمادهای سوختگی و آسیب های ورزشی – کابینت دارویی مناسب مجهز است. اما در واقع چه مواد موثری در داروها وجود دارد؟ که به معنای کمک واقعی است ، بحث برانگیز چیست؟ و آیا شاید گزینه سالم تری وجود دارد؟ ما به طور منظم داروها را در جعبه کمک های اولیه بررسی می کنیم. این بار: سنگ شکن ضد تب یونجه.

چه کسی این را خریداری می کند

آبریزش چشم ، آبریزش بینی ، عطسه: با نزدیک شدن بهار ، تب یونجه شروع می شود. شایعترین آلرژی در جهان در حدود هر ششمین بزرگسال ایجاد می شود ، تقریباً هر دهم کودک به گرده حساسیت دارد. هر چقدر بهار معتدل باشد ، داروخانه ها از داروهای آلرژی بیشتر بهره مند می شوند. 17.3 میلیون بسته توسط مبتلایان به تب یونجه خریداری شده است در نیمه اول سال 2019. ممتازون است بدون نسخه از سال 2016.

چگونه کار می کند و چقدر خوب است؟

دو اسپری در هر سوراخ بینی باید به تسکین علائم آلرژی کمک کند. با این حال ، بلافاصله نه: با هر بار تزریق ، حدود 50 میکروگرم مومتازون فوروات بر روی مخاط بینی می افتد. در صورت استفاده روزانه ، کورتیزون به دو تا سه روز زمان نیاز دارد تا اثر خود را ایجاد کند. سپس واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن را سرکوب می کند و دارای اثر ضد التهابی است.

عوارض جانبی شایع چیست؟

برخلاف سایر داروهای ضد آلرژی ، Mometason شما را خسته نمی کند. در هر دهمین بیمار با این حال ، سردرد ، گلودرد ، خونریزی بینی یا زخم بینی ممکن است رخ دهد. به عنوان یک ماده نگهدارنده ، اسپری های بینی ممتازون حاوی کلرید بنزالکونیوم هستند ، که می تواند غشای مخاطی را تحریک کند. مومتازون فقط برای افراد بالای 18 سال بدون نسخه در دسترس است.

جایگزین چیست؟

مبتلایان به آلرژی می توانند از زرادخانه دارویی برای جلوگیری از خفگی استفاده کنند. کلاسیک لوراتادین است که از سال 1994 دیگر به نسخه تجویز نمی شود. δεσلواراتادین Bound در سال 2001 در بازار ظاهر شد. Levocetericin که بدون نسخه پزشک به فروش می رسد ، از سال 2019 با Mometason رقابت می کند.. اسپری بینی آزلاستین نیز یک گزینه جایگزین است.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

هرکسی که از تب یونجه می ترسد ، باید همیشه این موضوع را با پزشک در میان بگذارد و بدون تشخیص به داروهای آلرژی متوسل نشود. به عنوان مثال یک متخصص آلرژی با استفاده از تست خراش بررسی می کند که آیا آلرژی وجود دارد یا خیر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *