[ad_1]

مدتی طول کشید. اما در برخی موارد ، چند هفته پیش ، این حروف رنگی را برای اولین بار روی محصولات فردی در سوپرمارکت دیدم. چراغ راهنمایی با پنج سطح: از A تا E. از سبز تیره تا زرد تا قرمز عمیق.

اینها اولین نشانه های قابل توجه Nutri-Score هستند که در پایان سال گذشته معرفی شدند. مصرف کنندگان باید بتوانند ارزش غذایی محصول را با یک نگاه در مقیاس رنگ مشاهده کنند. این یک نوع خلاصه کوتاه – و ارزیابی – از اطلاعات دقیق تر در پشت است. باورش سخت است ، اما به لطف اتحادیه اروپا ، از اواخر سال 2016 تعداد کالری ، چربی و قند اجباری شده است. بنابراین در حال حاضر Nutri-Score ، یک سیستم محاسبه ساده است که خواص مختلف خوب و بد غذا را ارزیابی می کند.

این سیستم در سال 2017 در فرانسه معرفی شد و اکنون توسط آلمان پذیرفته شده است. تا رسیدن به یک راه حل واحد اروپایی ، شرکت ها آن را به صورت داوطلبانه اجرا می کنند. به همین دلیل است که محصولات برچسب خورده در قفسه تقریباً نادر مسابقات قهرمانی فوتبال است که به بایرن نمی رود. اما آنها وجود دارند: اینجا یک بسته موسلی ، اینجا یک محصول منجمد ، یک ماست ، یک بسته بیسکویت. مقیاس رتبه بندی بصری است: A و سبز خوب هستند. E و قرمز بد هستند.

جهان با تغییر روبرو است – خواه بشریت خواهان آن باشد یا نه: کشاورزی باید پایدار و مقاوم در برابر آب و هوا شود ، در عین حال تأمین تقاضای روزافزون برای جمعیت در حال رشد جهان مهم است. این برای ادعاهای خود ما به چه معناست؟ و چه محیط و موجودات زنده ای در آن وجود دارد؟
در Storks Spezialfutter ، رالف استورک ، روزنامه نگار محیط زیست ، ماهانه یک بار به این موضوعات می پردازد.

اما من متوجه چند عجیب و غریب هستم. فلیپ فلاپ های بادام زمینی شور و چرب نارنجی می شوند D: تا اینجا ، خیلی قابل درک است. اما چرا کوتوله های میوه قندی با B یک نت کاملاً بهتر از بادام هندی درست می کنند؟ یا مثل یک پخش آلی گیاهی با چغندر و ترب کوهی (که اتفاقاً دو هفته پیش Nutri-Score چاپ نشده بود)؟ از نظر ذهنی ، من بادام هندی طبیعی را به عنوان غذایی با ارزش تر از ماست شیرین کودک می دانم. آیا من سیستم را اشتباه فهمیدم؟ یا آیا Nutri-Score در نهایت اساساً یک ابزار بازاریابی برای شرکت های بزرگ است که واقعاً منطقی نیست؟

»از بین سیستم های مختلف برچسب گذاری تغذیه ای که در اروپا وجود دارد ، ما فکر می کنیم Nutri-Score بهترین است. ما همچنین امیدواریم که این سیستم در سراسر اروپا به روشی الزام آور پیاده سازی شود. ” Nutri-Score وسیله نقلیه شرکتی نیست ، بلکه در فرانسه توسط دانشمندان مستقل ساخته شده است. »مقیاس رتبه بندی به مقایسه مواد غذایی از یک گروه محصولات با یکدیگر کمک می کند. به عنوان مثال ، انواع پیتزاها یا ماست های منجمد ، “می گوید کریگر.

یا سه ظرف مختلف مرغ از یک شرکت که در قفسه فریزر سوپرمارکت قرار دارند. در اینجا ، محصولی که پنیر ذوب شده دارد به دلیل محتوای چربی بالا ، درجه قابل توجهی پایین تر (D) نسبت به دو محصول دیگر دارد (B). اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که کالری زیادی مصرف نمی کنید ، سریعاً برای تصمیم گیری کمک خواهید کرد. نتیجه Nutri-Score همچنین نشان می دهد که ارزش غذایی کوتوله های میوه ای کم کالری در واقع از گزینه طبیعی (هر دو B) بهتر نیست و قطعاً ارزش دارد که از نزدیک غلات را مورد بررسی قرار دهیم. به عنوان مثال ، “Cinnanmon Stars Zimmy’s” از Kellogg با وجود سطح قند بالا هنوز هم نمره B را کسب می کند ، در حالی که “Frosties” از همان مارک D فقط به دلیل محتوای قند و نمک به طور قابل توجهی بالاتر است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *