[ad_1]

اداره ملی فضایی چین (CNSA) اولین تصاویر از سطح مریخ را منتشر کرد که در اواسط ماه مه بر روی مریخ نورد Zhurong فرود آمد.

شما می توانید مریخ نورد خود را با سطح شیب دار و صفحات خورشیدی کشیده در پس زمینه زمین مسطح ، بدون دهانه ها ، سنگ ها و خرابه های قابل توجه مشاهده کنید.

جورونگ در مریخبار …

© اداره ملی فضایی چین / آژانس شین هوا / اتحاد عکس (گزیده)

جورونگ در مریخ مریخ نورد چینی می تواند عقب نشینی کند: سطح شیب دار در جای خود قرار دارد ، زمین پیش رو صاف و صاف به نظر می رسد.

رهبری این مأموریت چینی همچنین دو فیلم کوتاه از فرود را منتشر کرد: آنها نشان می دهد که چگونه مریخ نورد در کپسول ورودی خود از مدار تیانوان-1 بیش از 100 کیلومتر بالاتر از مریخ در مدار است.

مرحله اول فرود در مریخ

© اداره ملی فضایی چین

مرحله اول فرود در مریخ کپسول همراه مریخ نورد و لندر از مدار Tianwen-1 در مدار مریخ جدا شده است.

دانشمندان چینی امیدوارند که کاوشگر مریخی در گشتن در یک مکان مسطح در اطراف نقطه فرود در قسمت جنوبی دشت کم ارتفاع مدینه فاضله-پلانیتیا مشکل زیادی نداشته باشد. چینی ها آتشفشان گلی احتمالی در شمال شرقی را به عنوان مقصد مهیج شناسایی کرده اند.

جورونگ – که از انرژی خورشیدی تأمین می شود – طی سه ماه آینده برای چندین کیلومتر منطقه اطراف محل فرود را کشف می کند. این برنامه به طور منظم صفحات خورشیدی را از گرد و غبار مریخ تمیز می کند تا منبع تغذیه خراب نشود. برای این منظور ، دستگاه مجهز به عملکرد لرزش است که باید مرتباً پانل ها را تکان دهد. (Smriti Mallapaty / jo)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *