[ad_1]

برای کاهش سرعت انتشار ویروس های کرونا ، شناخت دقیق افراد آلوده و تماس آنها بسیار مهم است. نرم افزار یکپارچه باید به مسئولان بهداشت در سراسر کشور کمک کند. با این حال ، انتقال به Sormas ، به اختصار سیستم نظارت و کنترل پاسخ شیوع ، طبق توصیه انجام نمی شود. در بسیاری از جاها مشکلات فنی ، سازمانی و عملی وجود دارد همانطور که توسط گزارشی از کنفرانس وزرای بهداشت به نخست وزیران نشان داده شده است.

کنفرانس نخست وزیر در اواسط ماه نوامبر برگزار شد مقصد مبدا ، که 90 درصد از 375 مقام بهداشت باید اواسط ژانویه از Sormas استفاده کنند. در واقع ، در آغاز سال فقط 30 درصد بود ، یعنی. 111 دفتر

میزان اجرای آن از 0٪ (زاکسن ، زارلند ، راینلاند-فالت و هامبورگ) تا 100٪ در برمن متغیر است – اما فقط دو دفتر در آنجا متصل هستند. سهمیه در کشورهای سرزمینی پرجمعیت با 29 درصد توقف (بادن-وورتمبرگ) به 43 درصد (باواریا) رسیده است.

در هامبورگ ، انتقال به Sormas غیر عملی تلقی می شود

بعضی اوقات کمبود رابط با سایر محصولات نرم افزاری مانند Demis ، سیستم گزارش الکترونیکی آلمان و اطلاعات برای محافظت در برابر عفونت ها ، به عنوان یک مانع عنوان می شود. استفاده از سایر راهکارهای عملیاتی IT بعضاً دلیل آن ذکر می شود. به عنوان مثال هامبورگ به “مدیر بیماری همه گیر هامبورگ” اعتماد می کند. تغییر وضعیت به Sormas در شرایط همه گیر کنونی غیر عملی تلقی می شود. سیستم جدید به معنای کار اضافی و افزایش زمان پاسخ است.

مشابه در هسن: در آنجا مقامات بهداشتی مورد بررسی گاهی به استقلال جمعی اشاره می کنند. در پایان ، تصمیم نخست وزیر در اواسط ماه نوامبر فقط یک توصیه بود. گفته می شود ساکسونی سفلی نیز عمداً از استفاده اجباری Sormas اجتناب کرده است. بازخورد فعلی مقامات بهداشت از سازمان بهداشت ایالتی تأیید کرد که “این تصمیم درست است”. ایالت راینلاند-فالتس اعلام کرده است که از ابزار دیجیتالی Mikado استفاده می شود. تغییر به Sormas نه منطقی است و نه عملی.

آزمایشگاه های بیشتری از ابزار Demis استفاده می کنند

در مورد گزارش های ملی ، وزارت بهداشت فدرال این نرم افزار یکپارچه را تبلیغ کرد: حتی با پیوند موجود به دفترچه خاطرات علائم دیجیتال ، Sormas می تواند به تسکین مقامات بهداشت کمک کند. این نرم افزار علاوه بر مدیریت اشخاص تماس با کرونا ، ویژگی های دیگری را که برنامه های کاربردی در کشورها ارائه نمی دهد ، فعال می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *