[ad_1]

واکسن کرونا ویروس روسیه بیش از 90 درصد در برابر Covid-19 محافظت می کند. علاوه بر این ، هیچ واکنش جانبی جدی با عامل Gam-COVID-Vac مشاهده نشده است. تجزیه و تحلیل موقت مطالعه فاز III نشان می دهد که همانطور که توسط محققان در مجله The Lancet گزارش شده است.

برای ارزیابی میزان محافظت از نامزد واکسن در برابر Covid-19 ، این تیم داده های نزدیک به 20،000 نفر را ارزیابی کرد. در نتیجه ، اثر بخشی واکسن پس از دو دوز 6/91٪ است. نویسندگان این مطالعه 16 مورد Covid 19 را در گروه واکسن (0.1٪) و 62 مورد (1.3٪) را در گروه دارونما گزارش کردند.

21 روز پس از اولین دوز ، هیچ موردی از Covid-19 متوسط ​​یا شدید در گروه واکسینه شده و 20 مورد در گروه دارونما مشاهده نشد ، که مطابق با 100 درصد اثر در برابر Covid-19 متوسط ​​یا شدید است.

تاکنون هیچ عارضه جانبی جدی در رابطه با واکسیناسیون مشاهده نشده است. آنها می گویند اگر عوارض جانبی وجود داشته باشد ، خفیف است ، از جمله علائم شبیه آنفولانزا ، درد در محل تزریق و ضعف یا کم انرژی.

تیم های 40،000 نفری می خواهند Gam-COVID-Vac را آزمایش کنند

تا آنجا که می دانیم واکسن باید برای همه گروه های سنی مناسب باشد. تجزیه و تحلیل جزئی از 2000 بزرگسال بالای 60 سال نشان می دهد که این آزمایش به همان اندازه موثر است و به خوبی در گروه های دیگر قابل تحمل است.

هدف از این مطالعه ارزیابی اثر بخشی واکسیناسیون تک دوز نبود. با این حال ، نتایج نشان می دهد که از 16 تا 18 روز پس از اولین دوز ، محافظت وجود دارد. با این حال ، به گفته نویسندگان ، برای نتیجه گیری محکم ، تحقیقات بیشتری لازم است. مطالعه ای برنامه ریزی شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *