[ad_1]

کمیته دائمی واکسیناسیون همچنین توصیه می کند در صورت بروز بیماری همه گیر تاج ، تولیدکننده انگلیسی-سوئدی AstraZeneca را واکسیناسیون کنید. اما با محدودیت وزارت بهداشت فدرال گفت ، بر اساس داده های موجود ، این واکسن فقط برای افراد بین 18 تا 64 سال توصیه می شود. انتظار می رود واکسن AstraZeneca روز جمعه در اتحادیه اروپا تصویب شود.

محصول AstraZeneca با ماده فعال AZD1222 بر اساس نسخه ضعیف شده ویروس سرماخوردگی شامپانزه ساخته شده است. این ماده حاوی مواد ژنتیکی از یک پروتئین سطحی است که پاتوژن Sars-CoV-2 با آن به سلولهای انسانی متصل می شود. در اینجا نیز سلول ها با کمک دستورالعمل های مونتاژ پروتئین را تشکیل می دهند و بدن در برابر آن پاسخ ایمنی ایجاد می کند.

واکسن Astrazeneca نیز به دو دوز نیاز دارد

مقدمات Biontech / Pfizer و Moderna قبلاً تأیید شده است. اینها واکسن های mRNA هستند. “M” به معنی پیام رسان (پیام رسان) ، اسید ریبونوکلئیک RNA (به آلمانی: ribonucleic acid) است. MRNA دستورالعمل ساختن یک جز of از پاتوژن Covid-19 است و با کمک قطرات کوچک چربی وارد سلولهای بدن می شود. سپس پروتئین ویروسی را تولید می کنند که بدن در برابر آن پاسخ ایمنی ایجاد می کند.

هر سه واکسن به دو دوز دارو نیاز دارند. در Biontech / Pfizer ، بیماران هر سه هفته دوز دریافت می کنند ، برای Moderna حدود چهار هفته است ، برای Astrazeneca حداقل چهار هفته است. موسسه رابرت کوچ می گوید: “همیشه باید از همان آماده سازی برای هر دو واکسیناسیون استفاده شود:” مجموعه واکسیناسیون شروع شده باید با همان واکسن تکمیل شود ، حتی اگر واکسن های دیگر از آن زمان تأیید شده باشند. ” در غیر این صورت ، در حال حاضر نمی توان کارایی را تضمین کرد ، موسسه پل ارلیچ گفت. هنوز هیچ مطالعه مرتبطی انجام نشده است.

چه مقدار واکسن سفارش داده است ، آلمان چه مقدار واکسن دریافت کرده است؟

کمیسیون اتحادیه اروپا با شش تولید کننده توافق نامه های چارچوبی را امضا کرده است که در مجموع 2.3 میلیارد دوز واکسن تأمین می کند – بیش از 450 میلیون اروپایی. اتحادیه اروپا باید حداکثر 600 میلیون جعبه از Biontech / Pfizer و 160 میلیون جعبه دیگر از Moderna دریافت کند. اتحادیه اروپا در واقع انتظار داشت 80 میلیون دوز واکسن AstraZeneca تا پایان ماه مارس باشد. این واقعیت که اکنون طبق ارقام اتحادیه اروپا باید فقط 31 میلیون باشد ، در حال حاضر جنجالی بین بروکسل و تولید کننده ایجاد کرده است.

طبق اطلاعات وزارت بهداشت ، آلمان بیش از 90 میلیون جعبه از Biontech و حدود 50 میلیون جعبه از Moderna تهیه کرده است. برای آماده سازی AstraZeneca ، در واقع باید حدود 56 میلیون از کل قرارداد اتحادیه اروپا باشد. (asw)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *