[ad_1]

به دلیل بحران کرونر ، میلیون ها کودک یا به اندازه کافی در برابر سایر بیماری های عفونی محافظت نمی شوند. تعداد کودکانی که حتی یک دوز واکسن علیه بیماری هایی مانند دیفتری ، کزاز یا سرفه سیاه دریافت نکرده اند با 3.5 میلیون افزایش به بیش از 17 میلیون نفر در سراسر جهان در سال 2020 رسیده است ، همانطور که روز پنجشنبه توسط سازمان های سازمان ملل در ژنو گزارش شد. علاوه بر این ، تعداد واکسیناسیون های جزئی از دست رفته در حال افزایش است.

سازمان کمک به کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) خاطرنشان می کنند که از پول و کارمندان برای این گونه واکسیناسیون های معمول در بسیاری از نقاط برای مبارزه با بیماری همه گیر استفاده شده است. والدین با امکانات بهداشتی بسته روبرو بودند. بعلاوه ، برخی فرزندان خود را واکسینه نکرده بودند زیرا می ترسیدند در این روند ویروس کرونا را آلوده کنند. از نظر یونیسف و WHO ، منع رفت و آمد از دیگر موانع است.

واکسیناسیون های معمول به ویژه در خاورمیانه و شمال آفریقا و همچنین در جنوب شرقی آسیا و شبه قاره هند به شدت کاهش یافته است. در آمریکای لاتین نیز تعداد کاهشی مشاهده می شود ، اما حتی قبل از همه گیری نیز روند منفی وجود داشته است. در اروپا ، آفریقا و آسیای شرقی وضعیت نسبتاً پایدار باقی مانده است.

کاترین اوبراین ، رئیس بخش واکسیناسیون WHO ، گفت: بسیاری از کشورها برای جبران واکسن های فراموش شده از سال گذشته پیشرفت کرده اند. وی گفت ، اما احتمالاً هرگز دیگر به برخی از کودکان دسترسی نخواهیم یافت. تعداد روزافزون کودکان آسیب پذیر همچنین خطر شیوع سرخک یا فلج اطفال را افزایش داده است. بنابراین هدف گیری جدی مورد نیاز است. “ما اکنون باید برای محافظت از این کودکان اقدام کنیم.” (جادو)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *